Заправка кондиціонерів

Для якісної роботи кліматичного обладнання потрібно забезпечити регулярне обслуговування кондиціонерів, довіряючи виконання всіх робіт команді досвідчених фахівців. Навіть найновіші та найпотужніші спліт-системи з часом можуть вийти з ладу, якщо ігнорувати необхідність їх обслуговування. Те саме стосується і ситуацій, коли дозаправка кондиціонера відбувається з використанням неякісного холодоагенту – фреону.

 

Звернувшись за допомогою до компанії «Split.dp.ua», кожен клієнт може розраховувати на:

 • Проведення ретельної діагностики та сервісу кліматичної техніки.

 • Перевірити систему кондиціонування на витік.

 • Професійне заправлення фреоном, який буде підібрано з урахуванням конкретної моделі (для кожного кондиціонера виробник вказує певний тип холодоагенту, який необхідно заправляти в систему).

 • Демократичну вартість послуг заправки спліт-систем у Дніпрі.

Різні процедури, пов’язані з охолодним контуром, вимагають від майстра необхідних професійних знань та досвіду. Все це забезпечує правильне та якісне виконання поставленого завдання, що позитивно впливає на тривалий експлуатаційний термін обладнання.

Причини заправки кондиціонера у Дніпропетровську

Замовити дозаправку кондиціонера в Дніпрі може кожен клієнт магазину «Split.dp.ua», враховуючи певні причини, за якими не обійтися без обов’язкового використання якісного фреону.

 

Одними з найактуальніших причин вважаються:

 1. Регулярне технічне обслуговування кондиціонування. Як правило, перевірка кількості фреону та дозаправка здійснюється 1 раз на 2 роки.

 2. Витік холодоагенту. Найчастіше така проблема виникає через поломку кондиціонера або певні порушення, пов’язані з неправильною установкою блоку (або блоків).

 3. По завершенню ремонтних робіт, демонтаж спліт-системи. Після очищення кондиціонерів або усунення будь-яких поломок може статися витік фреону, тому кількість холодоагенту в системі істотно зменшується, що негативно позначається на якості експлуатації техніки.

Якщо ви зіткнулися з однією або навіть з кількома причинами, потрібна термінова дозаправка кондиціонера. При цьому не рекомендується намагатися самостійно заправити кліматичне обладнання – це може спричинити його поломку.

Причини витоку холодоагенту

Кожен майстер, який займається ремонтом кліматичного обладнання, точно знає, що однією з найпоширеніших несправностей кондиціонера є витік холодоагенту.

Причому причини такої проблеми можуть бути різними, але наслідки практично завжди однакові:

 • Кондиціонер «відмовляється» працювати на охолодження та в приміщенні поступово підвищується температура (актуально для літнього сезону).

 • Кондиціонер «відмовляється» працювати на обігрів та у приміщенні стає досить холодно (актуально для зимового сезону).

 • На блоці або на окремо взятих комплектуючих з’являється тонкий шар льоду, інею.

 

Однак варто пам’ятати, що існує таке поняття, як «природний витік». Це цілком нормальне явище, якщо такий річний витік не перевищує показник до 10%. У такому разі заправка фреоном може здійснюватися не раніше ніж 1 раз на 2 роки за умови регулярної експлуатації системи кондиціювання. При своєчасній заправці вдається підтримувати необхідний рівень тиску фреону і виключити дорогий ремонт, заміну важливої ​​частини кондиціонера – компресора.

Для чого потрібна заправка кондиціонера фреоном Дніпро

Магазин «Split.dp.ua» спеціалізується на продажу та подальшому обслуговуванні кліматичної техніки, а тому перед покупкою тієї чи іншої моделі менеджери обов’язково консультують клієнта щодо необхідної дозаправки фреоном. Така послуга буде актуальною для тих користувачів спліт-систем, які часто ставляться такими питаннями:

 1. Як продовжити експлуатаційний термін кліматичної техніки?

 2. Як гарантувати створення безпечного, здорового мікроклімату у приміщенні?

 3. Як створити комфортні умови для всіх членів сім’ї у будинку, незалежно від сезону та температури за вікном?

 4. Як зменшити кількість поломок у системі кондиціювання?

 5. Як підвищити рівень надійності техніки?

 

На всі перераховані вище питання є тільки одна відповідь: потрібно дозаправка кондиціонера фреоном тільки у перевіреної команди фахівців. Наші майстри виїжджають за вказаною адресою, обслуговуючи кондиціонери різних моделей та від різних брендів.

Роль фреону у роботі кліматичного устаткування

За своєю консистенцією та зовнішнім виглядом фреон є рідиною (або може бути представлений у газоподібному стані), що не має певного кольору. Характерними особливостями такого холодоагенту вважається його нездатність спалахувати на відкритому повітрі або при тісному контакті з відкритим вогнем.

 

Основні особливості фреону для системи кондиціювання:

 • Внаслідок випаровування холодоагенту поступово поглинає тепло.

 • В результаті конденсації здійснюється виділення цього тепла в атмосферу.

Враховуючи такі особливі властивості фреону, можна говорити про його незамінну роль у спліт-системі, адже саме ці властивості були покладені в основу роботи кожної моделі кондиціонера.

Заправка кондиціонерів у Дніпрі – важлива умова при обслуговуванні техніки

Як було зазначено вище, під час експлуатації кліматичного устаткування відбувається природний процес витоку холодоагенту. Це пояснюється конструктивними особливостями кондиціонерів: всі з’єднання трубопровідної системи, що поєднує між собою два блоки, були виконані завдяки процедурі розвальцювання. Тому нормальний витік протягом року варіюється в межах до 7-10% максимум.

 

Незважаючи на те, що така невелика кількість спочатку ніяк не впливає на якість роботи обладнання, з часом кількість холодоагенту в системі зменшується. Тому фреон перестає забезпечувати потрібний рівень охолодження працюючого компресора. В результаті техніка «відмовляється» якісно справлятися зі своїми завданнями: перестає працювати у певних робочих режимах, здійснюється перегрів компресора, який може заклинити.

Якщо вчасно не замовити дозаправку кондиціонера в Дніпрі, власник кліматичної техніки може зіткнутися із серйозною проблемою – поломка системи та, як результат, дорогий ремонт. Висока вартість ремонтних робіт пояснюється тим, що компресор вважається одним із найдорожчих елементів у блоці кондиціонера. Залежно від певної моделі техніки компресор може обійтися в половину вартості нової спліт-системи. Щоб уникнути подібних ситуацій, достатньо вчасно виконати необхідну процедуру дозаправки кондиціонера, періодичність якої залежить від частоти та умов експлуатації техніки.

Основні типи холодоагенту: який фреон використовують для заправки кондиціонерів у Дніпропетровську

Фреон активно використовується в різних видах кліматичного обладнання як головна охолоджувальна речовина. На даний момент існує близько 40 різних видів фреону, кожен з яких відрізняється певним набором характеристик, переваг та недоліків. У складі деяких видів відзначають велику кількість атомів брому, хлору. Незважаючи на те, що фреон вважається не вибухонебезпечною речовиною, при підігріві до температури +250 градусів він починає виділяти в атмосферу шкідливі та навіть отруйні елементи.

 

Практично всі види хладагента, що раніше використовуються, надають негативний вплив на озоновий шар. Виходячи з таких характеристик, фреон може бути таких типів:

 1. Хлорфторвуглеці (CFC) та бромфторвуглеці – у цю групу включені одні з найнебезпечніших видів холодоагенту, внаслідок яких відбувається серйозне виснаження озонового шару.

 2. Хлорфторвуглеводні (HCFC) та фторвуглеводні (HFC) – у цій категорії також знаходяться небезпечні види холодоагенту. Але, порівняно з попередніми типами, такий фреон призводить до слабкішого виснаження озонового шару.

 3. Фторвуглеці (перфторвуглеводні) – ця категорія вважається найбезпечнішою, тому що не має жодного негативного впливу на озоновий шар.

У процесі вибору відповідного фреону кожна компанія-виробник кліматичного обладнання обов’язково враховує всі особливості типів холодоагенту.

Застосування екологічно безпечного фреону для кондиціонерів

Ще зовсім недавно одним з найпопулярніших і найбезпечніших вважався фреон R22. Серед його основного списку переваг відзначали:

 • відносно недорогу вартість;

 • можливість працювати за умов невисокого тиску;

 • простий спосіб дозаправлення кондиціонера;

 • висока популярність серед більшості виробників кондиціонерів.

 

Однак з часом довелося відмовитися від використання R22 через те, що він руйнує озоновий шар. Тому, починаючи з 2020 року, цей холодоагент взагалі був знятий з виробництва.

Йому на заміну прийшов новий вид фреону, що вважається екологічно безпечним – R410a. Цей фреон відрізняється такими позитивними властивостями:

 • наявність високої охолодної здатності;

 • особлива безпека для людського здоров’я та безпека для навколишнього середовища;

 • простий та зрозумілий спосіб дозаправки системи кондиціювання;

 • легкий сервіс;

 • висока енергоефективність під час експлуатації кондиціонерів.

 

За своєю консистенцією R410a вважається інертним газом, а в іншому своєму стані – рідиною, яка не має кольору. Навіть якщо відбувається процедура витоку фреону із системи, склад суміші залишається незмінним і при цьому відсутня викид шкідливих компонентів в атмосферу.

Приймаючи рішення замовити дозаправку кондиціонера у Дніпрі,  рекомендується заручитися підтримкою нашої команди, яка гарантує застосування високоякісного та безпечного фреону.

Де знаходиться і як функціонує фреон у системі кондиціонера

Заправка фреоном здійснюється поетапно з урахуванням особливостей певного місцезнаходження такого холодоагенту в системі кожної моделі кондиціонера. Процес переміщення цієї речовини здійснюється замкненим трубопроводом. Весь набір трубок знаходиться між двома основними блоками – вуличним та кімнатним. Правильне розташування цих трубок гарантує якісну циркуляцію холодоагенту, що позитивно впливає на роботу кліматичного обладнання.

 

Незалежно від того, про який кондиціонер йдеться і який тип холодоагенту був використаний, принцип роботи даного охолоджувача виглядає наступним чином:

 1. У системі виникає невеликий тиск, в результаті якого фреон у газоподібному стані подається до компресора.

 2. Саме в компресорі відбувається процес стиснення фреону та його підігрів до потрібної температури. Після завершення всіх процедур вже оброблений холодоагент надходить у конденсатор.

 3. При вплив випарника відзначають поступовий процес зниження температурних показників охолоджувача, що призводить до зміни його агрегатного стану – з газоподібної рідини в рідку консистенцію.

 4. Після цього фреон прямує до вентиля терморегулюючого типу. У міру того, як фреон переміщається, відбувається зменшення його початкового напору. Все це стає причиною остигання холодоагенту і призводить до його часткового випаровування.

 5. Завершальним етапом є подача фреону до радіатора, де він знову повертається у свій минулий агрегатний стан – газоподібна консистенція. Додатково відбувається забір тепла.

Не маючи уявлення про принцип роботи охолоджувача в системі кондиціонування, не рекомендується власноруч виконувати заправку фреоном.

Норма тиску та температура фреону

Перед початком виконання всіх запланованих робіт, спрямованих на заправку спліт-системи необхідно спочатку розібратися з нормою тиску. Важливо пам’ятати, що нормативи тиску можуть кардинально відрізнятись, залежно від наступних факторів:

 • Температура навколишнього середовища.

 • Тип використовуваного холодоагенту.

 • Робочий режим кліматичного обладнання.

Наприклад, при досягненні температурних показників +24 градуси в закритому приміщенні та застосуванні в системі безпечного фреону R410a, нагнітання має становити близько 25 бар, а всмоктування – 8 бар.

 

Щоб замовити дозаправку кондиціонера в Дніпрі, потрібно звернутися за допомогою до компанії «Split.dp.ua», де працюють досвідчені майстри, які готові проконсультувати кожного клієнта з різних питань. Вони не тільки визначати необхідний тиск у системі, але й також розкажуть, якою має бути оптимальна температура фреону:

 • На виході з випарника оптимальною вважається температура, яка варіюється в межах +15-20 градусів.

 • Після стиснення фреону відбувається значне підвищення температури до +80 градусів або навіть вище.

 • Коли фреон надходить у конденсатор, відзначають чергове зниження температури.

 • На виході фреон обов’язково має бути на 10-15 градусів теплішим, порівняно з температурою повітря в закритій кімнаті.

Всі перелічені вище нюанси впливають відразу на кілька особливостей майбутньої експлуатації кліматичного обладнання: якість роботи всієї системи, яка полягає в швидкості досягнення необхідного температурного режиму в приміщенні, а також кількість фреону, що випаровується під час функціонування кондиціонера.

Чи потрібно заправляти новий кондиціонер у Дніпрі

Кліматичні установки продаються у вже заправленому вигляді – компанії-виробники заздалегідь подбали про наявність певної кількості холодоагенту в системі для моментального запуску техніки після монтажу. Однак після виконання всіх монтажних робіт майстер обов’язково перевіряє тиск, визначаючи: знадобиться додаткове заправлення фреоном чи ні.

В середньому у кожній моделі знаходиться від 500 до 750 г фреону. Зрозуміти, скільки потрібно для роботи певного кондиціонера, допоможе майстер, використовуючи при цьому спеціальне обладнання. Максимально допустима кількість охолоджувача у системі не перевищує показник 1,7 кг. Якщо під час установки кондиціонера необхідно було збільшити довжину траси, в порівнянні з рекомендаціями компанії-виробника техніки, тоді на кожен новий метр потрібно додати від 15 до 30 г фреону.

При цьому не варто забувати, що окремо взятий бренд, має певні індивідуальні обмеження щодо висоти і довжини траси між двома блоками. Не рекомендується перевищувати дані показники, оскільки таке рішення може погано позначатися як функціонування всього кліматичного обладнання.

Два способи дозаправлення кліматичного обладнання

Щойно було виявлено основні проблеми, що свідчать про недостатню кількість фреону в системі, потрібно замовити дозаправку кондиціонера у Дніпрі.

 

Дозаправити спліт-систем можна проводити скориставшись одним із двох запропонованих способів:

 1. Звертаючи увагу на тиск холодоагенту у системі. У технічній документації кожної моделі кондиціонера компанія-виробник вказує точні показники робочого тиску. Дізнатися реальні показники зможе майстер, який підключить колектор до кондиціонера, порівнюючи реальні цифри з нормами. Однак такий спосіб не допоможе дізнатися, яка точна кількість хладагента є в системі і скільки потрібно дозаправити.

 2. Звертаючи увагу до масу охолоджувача. У такому випадку потрібно видалити всю масу фреону із системи кондиціонера і заново запустити необхідну кількість. Але перед початком виконання роботи необхідно виміряти вагу балона з холодоагентом.

Останній спосіб вважається одним із найпоширеніших і правильних, що дозволяє з легкістю здійснити швидку дозаправку кондиціонера в домашніх умовах.

Покрокова інструкція із заправки кондиціонера

Заправка фреоном вимагає максимум професіоналізму, знань та досвіду від майстра. Тільки за таких умов можна говорити про якісно проведену процедуру обслуговування кондиціонерів. Для проведення запланованої операції не обійтися без обов’язкового набору інструментів, обладнання та інших компонентів:

 • манометричний колектор;

 • ваги;

 • повний балон із холодоагентом;

 • термометр;

 • інші допоміжні інструменти.

Якщо самостійно заправити кондиціонер у домашніх умовах, потрібно врахувати додаткові витрати на придбання всіх перерахованих вище інструментів.

 

Перед початком виконання роботи, рекомендується пам’ятати про кілька важливих правил і порад:

 1. Щоб отримати швидкий доступ до ніпеля, потрібно відкрити заглушки, встановлені на штуцерах кліматичної техніки. Потім потрібно акуратно приєднати синій шланг колектора до штуцера спліт-системи. Як тільки звільнені від повітряних мас шланги разом з колектором, потрібно виконати приєднання жовтого шланга до балона, в якому знаходиться холодоагент.

 2. З метою контролю кількості охолоджувача, що вливається, потрібно поставити повний балон на ваги. Поступово та акуратно відкриваємо вентиль на даному балоні для отримання доступу до холодоагенту.

 3. Наступним кроком є ​​включення кліматичного обладнання на охолодження приміщення. У такому стані залишаємо пристрій на деякий час, щоб трохи встановити конкретний тиск в системі.

 4. Після цього майстер починає відкриття синього шланга – газового вентиля. Це знадобиться для подачі холодоагенту та старту процедури дозаправки техніки. При цьому не варто ігнорувати показники тиску в кондиціонері, які повинні підвищуватися, а температурні показники – знижуватися.

 5. Закривати вентиль потрібно у тому випадку, коли різниця між усіма показниками буде в межах раніше зазначеної норми. Закриваючи вентиль на колекторі, цим майстер перекриває доступ холодоагенту, який припиняє виходити з балона.

 6. Не забуваймо контролювати значення на терезах, на яких все ще продовжує стояти балон.

 7. Завершальним етапом вважається перевірка працездатності всієї спліт-системи. Якщо кондиціонер злагоджено працює, то процедура заправки була виконана правильно.

Майстри компанії «Split.dp.ua» у Дніпрі дотримуються точної послідовності під час виконання всіх запланованих процесів, що позитивно позначається на отриманні високоякісних результатів.

Самостійне та професійне заправлення кондиціонерів (Дніпро)

Багато власників кліматичної техніки з метою економії вирішують виконати самостійну дозаправку кондиціонера, не вдаючись до допомоги професіоналів. Однак ця економія є дуже сумнівною, якщо говорити про високу якість виконаної роботи.

 

Основні помилки при заправці спліт-системи:

 • Неправильно підібраний фреон, який не відповідає типу холодоагенту, що знаходиться в системі. В результаті кондиціонер швидко вийде з ладу або зовсім відмовиться функціонувати в різних робочих режимах.

 • Застосування підручних засобів замість професійного набору інструментів. Це може спричинити пошкодження окремо взятих комплектуючих, що призведе до дорогого ремонту.

 • Серйозні порушення під час виконання всіх етапів дозаправки. Ігнорування навіть одного кроку в ланцюжку всіх правил і рекомендацій може спричинити поломку кондиціонера або його неправильну роботу.

Щоб уникнути всіх перелічених вище помилок, рекомендується замовити дозаправку кондиціонера в Дніпрі у майстрів «Split.dp.ua», готових виїхати на допомогу в будь-який район міста. Перед цим важливо узгодити основні нюанси майбутньої роботи з менеджером у телефонному режимі, домовляючись про дату та час приїзду майстра.

Чому варто замовити послугу дозаправки у нас

Команда спеціалістів «Split.dp.ua» готова оперативно та якісно вирішити всі проблеми, пов’язані із сучасним підходом до обслуговування кліматичного обладнання.

 

Крім того, що ми працюємо з різними моделями та брендами техніки, до уваги клієнтів будуть доступні також і інші не менш важливі переваги:

 • Заправку спліт-систем виконують виключно професійні, кваліфіковані майстри з великим досвідом роботи у цій сфері діяльності. Всі фахівці успішно пройшли навчання та можуть обслуговувати всілякі різновиди кліматичного обладнання.

 • Застосування екологічно безпечного холодоагенту, який не може руйнувати озоновий шар.

 • Використання всіх необхідних інструментів, які майстер має для виїзду за вказаною адресою.

 • Демократична вартість запропонованих послуг.

 • Швидкість виконання поставленої задачі, яка відмінно поєднується з якістю.

 • Надання консультацій та відповідей на запитання, що цікавлять клієнта.

По завершенню виконання всіх запланованих робіт майстер перевіряє працездатність кондиціонера у присутності клієнта. Замовити послугу дозаправки з виїздом майстра можна, скориставшись формою зворотного зв’язку або зателефонувавши за номерами, вказаними на сайті.