Ціни на встановлення кондиціонера в Дніпропетровську

Вартість установки

МОНТАЖ

Модель кондиціонерів

Вартість монтажа (стандартного), грн

1 метр погонний магистраль, грн

07,09

1200

350

12

1200

350-400

18

1600

400

24

2000

440

В установку входить доставка, навчання. Час монтажу 2 години.

При установці в інших населенніх пунктах оплачуються транспортні витрати.

Вартість демонтажа

ДЕМОНТАЖ

Модель кондиціонера

Вартість демонтажа стандартного, грн

07,09,12

450

18

500

24

600

В установку входить доставка, навчання. Час установки 2 години. При установці в інших населених пунктах оплачуються транспортні витрати.

Монтаж кліматичного обладнання вважається складним технологічним процесом, який необхідно довіряти досвідченим фахівцям. Команда професіоналів інтернет-магазину «Split.dp.ua» має достатній багаж знань, спеціальний набір інструментів для виконання поставленого завдання в найкоротший термін. В результаті процедура установки не займе багато вільного часу.

Як правило, монтажні роботи виконує бригада майстрів, в якій знаходиться 2 спеціалісти. Якщо покупка кліматичного обладнання здійснена в нашому магазині і клієнт скористався допомогою майстрів по установці, тоді оплата за спліт-систему відбувається після доставки техніки, коли було проведено весь спектр робіт.

Установка спліт-системи відбувається з урахуванням кількох важливих особливостей:

 • Розташування віконних та дверних отворів, габаритів кімнати.
 • Колишнє місце розташування кондиціонера, якщо раніше в приміщенні була встановлена ​​інша кліматична техніка.
 • Індивідуальні переваги з боку замовника.

Довіряючи процедуру встановлення нашим спеціалістам, замовник може бути впевнений у гідній якості виконаної роботи, адже після завершення монтажу відбувається обов’язкова перевірка працездатності техніки.

Установка кондиціонера у Львові: послідовність дій при замовленні

Приймаючи рішення оформити покупку та замовити встановлення кондиціонера у Дніпрі, потрібно уважно вивчити конкурентні ціни та асортимент даних видів систем кондиціювання. В інтернет-магазині «Split.dp.ua» доступний різноманітний каталог із великим вибором техніки від перевірених брендів із офіційними гарантіями.

Щоб заощадити свій час, потрібно заздалегідь врахувати певну послідовність дій:

 1. В першу чергу потрібно ознайомитися з описом спліт-систем і всіма робочими характеристиками, враховуючи площу приміщення, де буде кондиціонер. Від площі кімнати залежить потужність та розмір блоків (зовнішнього, внутрішнього).
 2. Не варто ігнорувати додатковий функціонал, що впливає на якість роботи кондиціонера, його остаточну вартість. Серед основних особливостей відзначають: охолодження/обігрів, відкладене включення, таймер, можливість керувати роботою спліт-системи на відстані.
 3. Як тільки клієнт вибере відповідну модель кондиціонера, можна приступати до наступного кроку – придбання техніки з доставкою по всіх районах Дніпра.
 4. Виконання монтажних робіт. Установник кондиціонера виконує монтаж з урахуванням найбільш підходящого місця.

По завершенню всіх робіт майстер перевіряє працездатність кліматичного обладнання та консультує клієнта, розповідаючи, як правильно користуватись усіма функціями техніки, залежно від сезону.

Перш ніж замовити встановлення кондиціонера необхідно:

 • Звернутися за допомогою до менеджерів магазину, які допоможуть зробити швидкий процес пошуку відповідної моделі з урахуванням заявлених клієнтом характеристик, індивідуальних побажань.
 • Викликати замірника, який допоможе визначитися з найбільш підходящим місцем розташування всіх блоків.
 • Порівняти між собою відразу кілька моделей, звертаючи увагу на набір функцій, технічні характеристики, розміри блоків, дизайн, складність подальшого керування.

Усі ретельно сплановані монтажні роботи відбуваються з урахуванням експлуатаційних та технічних правил. Важливо організувати правильну та поетапну установку, забезпечуючи максимальну безпеку користувача під час експлуатації кліматичної техніки.

Основні види монтажу кондиціонерів

Вартість монтажних робіт безпосередньо залежить також і від певного способу встановлення. Залежно від планування приміщення, переваг замовника та інших нюансів, виділяють три основні способи монтажу:

 1. Стандартне встановлення кліматичного обладнання.
 2. Нестандартне встановлення.
 3. Установка кондиціонера “в два етапи” або закладка магістралі.

Кожен із методів має певний набір переваг і недоліків, з яким обов’язково рекомендується ознайомитися до початку монтажних робіт.

Стандартний монтаж кондиціонера: основні нюанси

Досить популярним способом монтажу є стандартна установка кліматичної техніки, яку можна виконувати як у квартирах, так і в приватних будинках, заміських котеджах. Конструктивно вся система виглядає так:

 • Внутрішній блок кондиціонера необхідно зафіксувати біля вікна – праворуч або ліворуч. Фіксація конструкції має на увазі застосування набору шурупів. Крім того, майстри ретельно планують майбутній монтаж, підбираючи потрібне місце для розміщення блоку.
 • Зовнішній блок кондиціонера встановлюють із зовнішньої частини будівлі під вікном того ж приміщення, в якому знаходиться і внутрішній блок. Особливу увагу приділяють надійним методам встановлення блоку, враховуючи його вагу, розміри та розташування в цілому (над головами перехожих людей).

Починаючи виконувати монтаж, слід здійснити обов’язкові виміри – на цьому етапі майстри узгоджують із клієнтом остаточну вартість послуги.

У вартість стандартного монтажу кондиціонера входить:

 • Траса або магістраль, яка є важливою комунікацією від кімнатного до вуличного блоку. Оптимальна довжина траси – 3 м.
 • Один отвір у стіні (всі інші додаткові отвори оплачуються окремо).
 • Підведення електропроводу до внутрішнього блоку.
 • 1 пара кронштейнів К-1, призначених для фіксації вуличного блоку. Стандартна довжина таких кронштейнів складає 400 мм.
 • Дренажна трубка, через яку здійснюється відведення зайвої вологи (конденсату). Довжина трубки – 1,5 м.
 • Набір дюбелів, необхідних для фіксації кронштейнів для роботи з вуличним блоком. Розмір дюбелів – 60 мм, а кількість – 4 штуки. Таким чином, монтаж кондиціонерів передбачає встановлення в будинках, фасадна частина яких не була утеплена із зовнішньої частини.

Однак більшість нових багатоквартирних будинків відрізняються наявністю фасаду, що утеплює. Найчастіше у будинках використовується мінеральна вата або пінопласт. Останнім часом потрібні вентильовані фасади.

До стандартного монтажу не входить:

 • Знімає склопакет з метою отримання доступу до стіни із зовнішньої частини будинку для встановлення вуличного блоку.
 • Надання послуг професійної команди альпіністів (коли потрібний складний процес монтажу на висоті).
 • Проведення додаткових робіт та застосування інших матеріалів, що не передбачені у списку до стандартної установки кліматичної техніки.
 • Послуга експлуатації автомобільної вежі.
 • Процедура штроблення стін під подальше укладання комунікацій.

З усіма додатковими нюансами важливо заздалегідь ознайомитись, щоб врахувати майбутні витрати та остаточний бюджет.

Ціна установки кондиціонера у Дніпрі: стандартний монтаж

Крім того, ціна на установку різного виду кондиціонерів залежить від індивідуальних побажань клієнта, які потрібно обговорювати з менеджером у телефонному режимі. У вартість монтажу також включено доставку техніки та навчання клієнта, який зможе швидко навчитися правильно використовувати кондиціонер за призначенням, скориставшись усіма можливостями та режимами. В середньому час монтажу складає 2 години.

Нестандартний монтаж кондиціонера

Представлений спосіб монтажу є актуальним за умови, що потрібно дотримуватись додаткових умов установки разом з деякими індивідуальними побажаннями замовника. В результаті такий спосіб має на увазі виконання всіх перерахованих робіт, актуальних для стандартного монтажу + застосування допоміжних матеріалів.

Найчастіше представлений спосіб потрібно використовувати у таких ситуаціях:

 • Якщо потрібно встановити вуличний блок над вікном або збоку (зліва або праворуч).
 • Якщо не обійтися без додаткової експлуатації автовишки, за допомогою альпіністів.
 • Якщо необхідно виконати роздільний монтаж кондиціонера, що є особливо актуальним при організації будівельно-ремонтних робіт. У цій ситуації процес ділять на кілька етапів: потрібно виконати штроблення стіни, а підготовлені штроби укласти електропровід разом з комунікаціями (трасою). Завершальним етапом є встановлення двох конструкцій спліт-системи (блоків).
 • Якщо максимальна довжина траси від 5 м та більше.
 • Коли потрібно виконати надійне кріплення зовнішніх комунікацій до стіни.
 • При обов’язковому використанні помпи для забезпечення ефективного виведення конденсату в каналізацію.
 • Якщо потрібно зробити монтаж козирка з метою запобігання пошкодженню зовнішнього блоку від можливих падінь різних предметів (лід, сніг, каміння, гілки) та погодних умов у цілому.

При виконанні робіт нестандартного процесу монтажу остаточна вартість розраховується тільки після того, як майстер зробив оцінку всіх запланованих завдань. В результаті майстер розповість клієнту про всі можливі варіанти майбутньої установки, підбираючи найбільш практичне, вигідне та безпечне рішення.

Монтаж «в два етапи» (або закладка магістралі)

За рахунок того, що всі заплановані роботи були поділені на два основні етапи, така процедура входить до списку найпростіших і найшвидших процесів.

Перший етап монтажу має на увазі виконання наступного списку робіт при закладці траси:

 1. У стіні майстра свердлять необхідну кількість отворів.
 2. Здійснюють прокладання фреонопроводів, з’єднуючи між собою два блоки.
 3. Відбувається прокладка дренажу від внутрішнього блоку до вуличної конструкції спліт-системи.

На другому етапі команда майстрів виконує процедуру навішування блоків:

 1. Потрібна підготовка всіх отворів під фіксацію блоків.
 2. Виконує монтаж «карти» внутрішнього блоку, а потім – монтаж необхідної кількості кронштейнів під вуличний блок.
 3. За рівнем стіни здійснюється встановлення блоку в кімнаті.
 4. Під вікно, що відкривається, за рівнем здійснюється установка блоку зовні будівлі.
 5. Завершальними робочими процесами є вакуумація спліт-системи та її перевірка на герметичність.

Після того, як всі роботи будуть завершені, майстри прибирають сміття, що залишилося в приміщенні і здійснюють запуск системи в присутності замовника. Клієнт може самостійно перевірити роботу встановленого кондиціонера різних робочих режимах.

Ціни на додаткові матеріали для установки кондиціонерів (і додаткових робіт)

Під час проведення монтажних робіт часто потрібне застосування додаткових матеріалів, без яких неможливо уявити повноцінну процедуру виконання запланованих процесів.

Професійний та самостійний монтаж кондиціонерів: порівняння двох варіантів

Незважаючи на те, що наш магазин пропонує додаткову послугу професійної установки кондиціонера, деякі клієнти бажають заощадити та виконати всі монтажні роботи самостійно. Однак, відсутність знань, досвіду, а також незнання особливостей конструкції кожної моделі спліт-системи часто призводить до неправильно виконаних робіт. Все це закінчується або швидкою поломкою кондиціонера, або його відмовою включатися і починати свою роботу.

Професійний монтаж за допомогою команди майстрів

Встановлення кондиціонера власноруч

В арсеналі майстра є необхідна кількість інструментів та всіх витратних матеріалів з урахуванням їх практичності, безпеки та високої якості. Потрібно виділити бюджет на закупівлю певного набору інструментів, які в майбутньому, можливо, вам і не знадобляться.

Потрібно виділити бюджет на закупівлю певного набору інструментів, які в майбутньому, можливо, вам і не знадобляться.

Використання насоса для проведення якісної процедури вакуумації системи. Відсутність знань, досвіду роботи з насосом призводить до того, що власник кондиціонера відмовляється від цієї процедури. Другий варіант: проведення вакуумації, але із суттєвим порушенням усіх правил та рекомендацій.

Відсутність знань, досвіду роботи з насосом призводить до того, що власник кондиціонера відмовляється від цієї процедури. Другий варіант: проведення вакуумації, але із суттєвим порушенням усіх правил та рекомендацій.

Вальцювальні з’єднання виконують із застосуванням спеціального набору інструментів. Використання підручних засобів або інструментів, які спочатку не були призначені для вальцювання. Внаслідок цього з’являється серйозний ризик витоку фреону.

Використання підручних засобів або інструментів, які спочатку не були призначені для вальцювання. Внаслідок цього з’являється серйозний ризик витоку фреону.

Майстри використовують якісні та безпечні електрокабелі з необхідними клемними колодками, а також відбувається ретельна перевірка кожної ділянки з’єднання. Порушення в електричній частині стають головною причиною замикання у системі кондиціонера.

Порушення в електричній частині стають головною причиною замикання у системі кондиціонера.

Підготовчий етап: початок виконання монтажних робіт

Якщо ви досі думаєте, кому довірити проведення монтажних робіт – майстру або виконати все самостійно, необхідно пам’ятати, що більш ніж половина успіху залежить від грамотної підготовки до майбутньої установки спліт-системи.

Це з тим, що саме підготовка вважається досить складним початковим етапом, у якому належить:

 • Провести ретельне планування всіх робочих процесів.
 • Закупівля витратних матеріалів та інших комплектуючих, без яких неможливо уявити повноцінний монтаж двох блоків.
 • Підготувати потрібний арсенал інструментів.
 • Підготувати детальний план подальших дій, виходячи з інформації, отриманої від замірника.

Послуга з встановлення кондиціонерів від команди спеціалістів Split.dp.ua забезпечує оперативне виконання всіх запланованих робіт з урахуванням певних нюансів.

Важко переоцінити пріоритетність проведення підготовчих робіт для встановлення кліматичного устаткування. Адже саме від цього залежатиме якість подальших робочих процесів. При плануванні досвідчений майстер завжди враховує всі технічні особливості кожної моделі спліт-систем. Адже навіть незначні нюанси та відмінності можуть зробити певні зміни в майбутній монтаж блоків. На даному етапі клієнт також отримує відповіді на свої запитання щодо термінів та подальших планів щодо установки. Адже під час підготовки вже можна оцінити точні терміни, які можна виконати поставлені завдання.

Де виготовляємо установку: актуальні ціни висотних робіт при установці кондиціонера

Команда спеціалістів «Split.dp.ua» займається встановленням кліматичного обладнання, покупка якого відбулася у нашому магазині. Вартість установки залежить від особливостей проведення майбутніх робіт. Наприклад, під час проведення висотних робіт враховується поверх, розташування віконного отвору та вибір місця для підвішування зовнішнього блоку. З цієї причини не обійтися без обов’язкового візиту замірника, який здійснить оцінку всієї ситуації та підбере найбільш підходяще місце для фіксації блоку. Виходячи з рівня складності подальшого виконання робіт, буде встановлено остаточну вартість.

При цьому монтаж здійснюється з урахуванням певних вимог та правил:

 1. Вуличний блок встановлюється із зовнішньої частини будинку або на заскленому балконі, лоджії. Головна умова – обране місце має регулярно провітрюватись та бути чистим.
 2. Ґрати конденсатора повинні бути надійно захищені від опадів, від прямого попадання сонячних променів.
 3. При цьому блок повинен бути встановлений таким чином, щоб у разі потреби майстер зміг отримати до нього прямий доступ (наприклад, під час обслуговування кондиціонера).
 4. Всі блоки кондиціонерів повинні бути зафіксовані якнайдалі від прямого попадання вибухонебезпечних газів, всіляких рідин, здатних швидко спалахувати.

Крім того, наші майстри проводять процедуру встановлення, посилаючись на основні рекомендації, прописані в інструкції компанії-виробника, чию техніку необхідно монтувати. Адже саме в інструкції виробник вказує на основні нюанси певної моделі.

Сполука системи кондиціювання: складання схеми

При самостійній установці багато власників квартир та будинків цікавляться питанням, навіщо складати детальний план, схему. Відповідь досить проста: план знадобиться для візуалізації. Важливо спочатку зрозуміти, де і як саме буде встановлений внутрішній блок, необхідно розібратися з особливостями підключення даного блоку до електромережі, а також з’єднання із зовнішньою корпусною частиною.

В результаті майстри зможуть одразу ж підготувати необхідну кількість витратних матеріалів, з точною довжиною:

 • кабелів;
 • дротів;
 • мідних труб та інше.

У разі необхідності виконувати обов’язкове штроблення стін, наявність схеми спростить процедуру монтажу: у майстра вже будуть готові параметри, є місце під монтаж.

Саме цей етап вважається завершальним при підготовці до проведення монтажних робіт (якщо недостатньо певних матеріалів здійснюється їх додаткова закупівля). Тому на цьому етапі також не варто відмовлятися від професійної допомоги команди майстрів.

Перевірка кондиціонера перед монтажними роботами

Послуги з продажу та монтажу кондиціонерів у Дніпрі – це далеко не повний комплекс, який можуть запропонувати майстри «Split.dp.ua». Не менш важливим етапом є ретельна перевірка спліт-систем перед виконанням монтажних робіт. Іноді трапляються ситуації, що при транспортуванні всередині кондиціонера ушкодження деяких комплектуючих. Тому набагато простіше і зручніше буде перевірити працездатність спліт-системи до установки, ніж витрачати час на її демонтаж і ремонт.

Така перевірка не займе дуже багато вільного часу, але при цьому вважається цілком раціональною. Найчастіше наявність поломок відбувається у таких випадках:

 • При купівлі кондиціонера.
 • Коли покупець самостійно займався транспортуванням усіх блоків та порушив деякі правила безпечного перевезення.
 • При допущених суттєвих порушеннях у процесі виконання демонтажних робіт, які проводилися недосвідченими майстрами (якщо надалі потрібно буде переважувати кліматичне обладнання в іншому приміщенні чи приміщенні).

Якщо ви довіряєте виконання монтажних робіт справжнім професіоналам своєї справи, можна не перейматися майбутніми проблемами в процесі роботи техніки. Майстри повністю візьмуть під свою відповідальність проведення всіх перевірок перед встановленням.

Підключення: вартість робіт зі штроблення або вибір спеціального короба

При організації настановних робіт потрібно проведення двох магістралей:

 • Перша магістраль призначена для з’єднання двох блоків за допомогою трубки, якою циркулює фреон (холодоагент).
 • Друга магістраль використовується під час підключення до електромережі.

Міжблочна траса використовується однією важливою метою – прокладання необхідної кількості всіх компонентів конструкції.

До цього списку включено:

 • мідні трубки;
 • електричні дроти, розташовані між модулями кліматичного обладнання;
 • дренажний шланг.

Проведення другої траси здійснюється за наступним «маршрутом»: починаючи від вузла електроживлення у напрямку до конкретного блоку – внутрішнього або зовнішнього. Все залежить від певної марки та моделі кондиціонера, з яким доводиться працювати.

При цьому перед майстром стоїть ще одне важливе завдання – не зіпсувати інтер’єр кімнати та максимально акуратно сховати весь набір кабелів та трубок. Для цього застосовують кілька вже давно перевірених методів:

 1. Монтаж всіх елементів у стіну.
 2. Укладання всіх елементів у відповідний короб.

Якщо установка системи кондиціювання здійснюється на етапі виконання ремонтних робіт у квартирі, офісі або в будинку, метод штроблення вважається найбільш популярним і практичним. Однак за наявності оздоблювальних робіт у кімнаті найчастіше вибирають другий варіант укладання трубок і кабелів, щоб не псувати стіни.

Залежно від обраного способу здійснюється підрахунок точної грошової суми, яка виділяється на проведення монтажних робіт. При цьому слід врахувати і довжину короба або шляхи штроблення, що також впливає на рівень складності запланованих робочих процесів.

Прокладання комунікацій кондиціонера: свердлимо зовнішню стіну

Свердління зовнішньої стіни будинку – ще один відповідальний процес, який рекомендується довіряти досвідченим фахівцям. Адже саме цей етап дозволяє успішно поєднати між собою два блоки системи кондиціювання. Причому отвір обов’язково має відповідати необхідним вимогам щодо надійності всіх комунікацій та подальшої працездатності дренажної системи.

Під час виконання таких робіт важливо звертати увагу на кілька нюансів:

 1. Розмір (діаметр) отвору обов’язково має відповідати розміру попередньо підготовлених комунікацій.
 2. Кут нахилу під час підготовки отвору повинен становити від 3-5 градусів у бік вулиці. Таким чином, можна говорити про правильно організовану дренажну систему.
 3. Товщина стіни впливає на те, яким інструментом орудуватиме майстер. Тому при самостійній установці власник кондиціонера може зіткнутися з істотними труднощами, тому що в його «арсеналі» може не знайти відповідного інструменту, а покупка перфоратора або іншого приладу – додаткові витрати.
 4. Спосіб свердління. Необхідно робити отвір тільки з одного боку, щоб отримати отвори однакової товщини.

Після завершення всіх робіт із свердління отворів потрібно очистити шахту: прибираємо залишки пилу, вирівнюємо краї вхідних та вихідних отворів. Тільки після цього можна приступати до одного з головних етапів – встановлення комплекту елементів, які з’єднують між собою кілька блоків.

Основні правила монтажу кімнатного (внутрішнього) блоку

При монтажі внутрішнього модуля спліт-системи дуже важливо дотримуватися певного порядку дій, а тому відсутність знань та досвіду може стати основною перешкодою для непрофесіонала.

Наші майстри організовано підходять до всіх заходів:

 • В першу чергу потрібно розмітку, використовуючи крейду, маркер, олівець у зоні монтажу внутрішнього блоку.
 • Кріплення монтажної пластини до поверхні стіни із застосуванням набору дюбелів, шурупів строго по розмітці. Кількість дюбелів та шурупів буде підрахована на етапі підготовки до проведення монтажу.
 • Підвішування блоку на надійно закріплену монтажну пластину.

Незважаючи на те, що всі дії здаються дуже простими і зрозумілими, не варто ризикувати працездатністю власного кондиціонера і вдаватися до самостійної установки блоку. Звертаючись за допомогою до команди професіоналів, ви зможете забезпечити тривалу та ефективну експлуатацію кондиціонера протягом тривалого часу. Крім того, при встановленні слід звертати увагу на конструктивні та функціональні відмінності кожної моделі, що може суттєво вплинути на хід виконання монтажних робіт.

Монтаж зовнішнього блоку кондиціонера: послуги альпіністів

Найскладнішим і найтривалішим за часом вважається монтаж вуличного (зовнішнього) блоку. Причому головною проблемою вважається складність місця для майбутньої установки. Адже таке місце часто знаходиться на фасадній частині чи збоку будівлі. У деяких випадках не обійтися без застосування послуг промислових альпіністів, автовеж.

Перед початком виконання запланованих робіт обов’язково потрібно підготувати всі необхідні матеріали та уважно вивчити інструкцію до конкретної моделі кондиціонера. Крім того, досвідчені майстри точно знають, що:

 • Вуличний блок рекомендується фіксувати на спеціально підібраному наборі кронштейнів. Це досить міцні та надійні кронштейни, здатні витримувати великі навантаження, адже вага модуля може досягати 100 кг.
 • Фіксація всіх кріпильних елементів здійснюється на зовнішній частині будівлі із застосуванням анкерних болтів, під якими прийнято розглядати кріплення подовженої форми, здатні впоратися з великою вагою.
 • Не обійтись без використання будівельного рівня. Це особливо важливо під час вирішення питання досягнення рівного горизонтального розташування блоку.
 • Фіксацію зовнішнього блоку необхідно здійснювати за певної відстані від стіни. Дізнатися точні цифри можна, скориставшись інструкцією конкретної моделі від компанії-виробника.

Подальший процес досить простий: потрібно підготувати певну кількість отворів для анкерів, встановити набір кронштейнів та зафіксувати блок. Майстри приділяють особливу увагу перевірці з’єднання блоку з елементами кріплення, переконуючись у надійності подібної фіксації.

Підключення до електричної мережі

По завершенню установки двох блоків майстер розпочинає підключення кондиціонера до електромережі. Процедура підключення може бути виконана двома можливими способами: підключення до розетки або проведення окремої електролінії від щита.

При цьому особливу увагу потрібно приділити майбутній схемі підключення, яка має бути трипровідною, де третій провід використовується з метою заземлення. В результаті будуть суворо дотримані основні міжнародні стандарти безпеки під час експлуатації сучасних електроприладів. В електрощиті потрібно встановити автомат на індивідуальну лінію.

Процедура ізоляції мідних трубок

Основна причина ізоляції міжблокової траси – запобігання зайвим енерговитратам. За відсутності утеплення фреонової магістралі відзначають помітне зменшення показників продуктивності кліматичного устаткування.

Ще одним важливим недоліком за відсутності ізоляції є наявність конденсату, що виникає через температурні перепади. Все це призводить до наступних наслідків:

 • Зменшується термін експлуатації з’єднувальних елементів.

 • Наявність мокрих плям на стінах у кімнаті, які суттєво псують весь дизайн інтер’єру.

Ізолювання міжблочної магістралі має на увазі під собою застосування різних матеріалів з урахуванням спочатку виділеного бюджету для проведення монтажних робіт. До списку бюджетних матеріалів входять поліетиленові та каучукові утеплювачі.

Крім матеріалу варто також приділити увагу і розмірам, технічним характеристикам утеплювача з огляду на особливості мідних трубок, розмірів штроби. Від якості підібраного матеріалу залежить термін служби всього ізоляційного шару, який під час експлуатації піддається різним негативним впливам ззовні.

Різання, згинання, розвальцювання

Процедура підготовки всіх труб після установки кондиціонера – невід’ємний та не менш важливий процес, який довіряють справжнім професіоналам. Умовно всі заплановані роботи можна поділити на кілька етапів:

 1. Замір та різання труб. В цьому випадку буде потрібна особлива акуратність, тому що герметичність траси залежить від чистоти зрізу труби. Тільки при використанні спеціального труборіза можна досягти ідеального кута 90 градусів.
 2. Згинання трубок. При виконанні наступного спектра робіт не обійтися без трубогиб, який є в арсеналі кожного кваліфікованого майстра. При власноручному згинанні труби відбувається процес її пошкодження та втрата необхідної герметичності.
 3. Зачищення труб. У процесі різання на краях матеріалу можуть залишатися задирки, а тому знадобиться обов’язкове зачищення.
 4. Розвальцювання кінців. Потрібно підготувати зворотні гайки, штуцери. Головною умовою, як і раніше, залишається збереження цілісності труби.

Щоб визначити точний діаметр труби, виконуючи процедуру розвальцювання, потрібно використовувати спеціальний інструмент – штангенциркуль. За дотримання співвідношення розмірів залежить герметичність всієї конструкції.

Вакуумування системи

Процедура вакуумації є видаленням повітряних потоків і всієї вологи з мідних трубок. Цей процес слід виконувати перед тим, як буде запущено холодоагент – фреон. Довіряти вакуумацію необхідно досвідченим фахівцям, щоб унеможливити негативні наслідки. Наприклад, однією з найпоширеніших проблем є підвищення тиску після вимкнення насоса. Це пов’язано з великою кількістю вологи, яка зберігається у трубках системи. Якщо відбулося порушення герметичності, продовжувати процес вакуумації слід після видалення течі.

Заповнення фреонової магістралі

Після успішного завершення процесу вакуумації необхідно розпочати наступний етап – заповнення системи фреоном. Усі кондиціонери продаються з певною кількістю фреону, яка залежить від конкретної моделі. Незважаючи на це, потрібна обов’язкова дозаправка кліматичного обладнання за умови перевищення довжини трубопроводу.

При цьому слід враховувати інформацію, вказану в технічній документації: кожен виробник вказує, який тип хладагента рекомендується використовувати для тієї чи іншої моделі.

Обслуговування кондиціонерів: чищення та заправка

Зрозуміти, що знадобиться заправка системи холодоагентом досить просто – помітно знижуються показники потужності, а тому погіршується процес охолодження або обігріву приміщення. Найчастіше це трапляється через півроку або року безперервної експлуатації спліт-системи, якщо раніше не було виявлено інших можливих пошкоджень.

Фахівці рекомендують перевіряти рівень фреону 1 раз на 2 роки, якщо виробник не вказав інші терміни. Іноді витік фреону здійснюється через порушення правил встановлення пристрою. Це ще один вагомий аргумент, у результаті якого монтаж системи кондиціювання рекомендується довіряти досвідченим фахівцям.

Установка дренажної системи

Однією з важливих умов якісної та тривалої експлуатації кондиціонера є своєчасне відведення конденсату. При цьому для кожного модуля передбачений певний спосіб відведення вологи:

 • У конструкції внутрішнього блоку передбачено наявність спеціальної ванни. Коли пристрій працює на охолодження, вся надмірна волога накопичується в цій ємності. Видалення вологи відбувається за допомогою природного стоку за допомогою дренажного шланга.
 • Відведення вологи із зовнішнього блоку здійснюється через спеціальний шланг або дренаж.

Враховуючи той факт, що трубка постійно контактуватиме з вологим середовищем, необхідно приділити увагу підбору матеріалу, з якого вона виконана. Серед обов’язкових умов відзначають: міцнісні властивості, морозостійкість та довговічність.

Усі місця з’єднання трубок повинні бути герметичними, щоб унеможливити процес витоку холодоагенту. З цієї причини важливо відмовитися від різких поворотів та вигинів труби. Саме в таких ділянках найчастіше відзначають скупчення великої кількості води.

Запуск кондиціонера та перевірка його працездатності у різних режимах

Після завершення запланованих монтажних робіт буде потрібна обов’язкова перевірка працездатності кліматичного обладнання.

Майстри компанії «Split.dp.ua» виділяють одразу кілька основних критеріїв, згідно з якими відбувається процедура перевірки:

 1. Показники продуктивності – тестування ефективності у різних робочих режимах у присутності клієнта. Перед запуском важливо закрити двері та вікна у приміщенні, вимірюючи початкову температуру повітря, яку порівнюватимуть із температурою після охолодження/обігріву кімнати.
 2. Герметичність магістралі – місця з’єднань обробляють мильним розчином, за наявності бульбашок здійснюється перевірка системи.
 3. Оптимальна кількість холодоагенту – у разі надлишку фреону може вийти з ладу компресор, а за недостатньої кількості відзначають зменшення початкових показників потужності.
 4. Правильно виконані монтажні роботи – неякісне кріплення, нерівне розташування блоків (або одного з блоків) призводить до утворення небажаних вібрацій, стороннього шуму у процесі експлуатації.

При перевірці клієнт може ставити цікаві для нього питання майстру, який готовий надати безкоштовну консультацію на місці.

Вартість монтажних та демонтажних робіт внутрішніх та зовнішніх блоків

Не тільки монтажні роботи вимагають від майстра максимум уваги до деталей та професіоналізму, а й демонтаж спліт-системи рекомендується довіряти досвідченим фахівцям. Особливо це важливо у тих випадках, якщо надалі планується використання кондиціонера та його перевішування в іншому приміщенні чи будівлі. Важливо грамотно виконати демонтаж, зберігаючи конструкцію та всі трубки в ідеальному стані.

З прайсом на проведення монтажних робіт клієнти магазину Split.dp.ua можуть ознайомитися вище. Поширені запитання

 1. Чи надає Ваш магазин офіційні гарантії на кондиціонери?
 1. При покупці та встановленні спліт-систем у нашому магазині кожен покупець отримує спеціальний гарантійний талон, який свідчить про те, що вся продукція є сертифікованою. Точні терміни гарантії залежать від конкретного бренду та обраної моделі.
 2. Коли потрібно монтаж: до або після завершення ремонтних робіт?
 3. Усі підготовчі роботи рекомендується виконувати до завершення ремонту у квартирі, будинку чи офісі. До цього списку входить штроблення стін, прокладання труб та інші чорнові роботи. Навішування блоків можна зробити після ремонту.
 4. Як вибрати місце встановлення внутрішнього блоку кондиціонера?
 5. Внутрішній блок потрібно встановлювати в тому приміщенні, де знаходиться найбільша кількість людей. Причому холодне повітря не повинно дмухати на ліжко, крісло, робоче місце або інші ділянки, де знаходяться люди. Ще один важливий нюанс: чим ближче до вікна буде встановлений внутрішній блок, тим дешевше обійдеться монтаж.
 1. Чому довіряти монтаж потрібно вашій компанії?
 1. У своїй роботі ми використовуємо виключно якісні комплектуючі, професійний набір інструментів та власний досвід. При цьому всі заплановані робочі процеси будуть виконані строго за ДСТУ.